Warto się uczyć

Warto się uczyć
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_nauka39.jpgMłodzi ludzie bardzo często odrzucają możliwości, jakie daje im darmowy dostęp do edukacji. Nie chcą się uczyć, nie przykładają się do nauki, wolą szukać sposobów sprytnego „zaliczenia” przedmiotów. Wolą przejść z klasy do klasy, niż postarać się uzyskać w tym czasie jak najlepsze wyniki. Są to bardzo poważne sprawy i warto wziąć to pod uwagę.
Młodzi ludzie uważają szkołę za karę. Wydaje im się, że muszą się uczyć, bo jest to czyjś wymysł. Jest to forma odebrania im dzieciństwa. Oczywiście, nic bardziej mylnego. Młodym ludziom oferuje się szanse uczenia i to darmowego uczenia, właśnie po to, żeby mogli sobie samodzielnie zbudować swoją przyszłość. Wiadomym jest, że nie wszystkie wiadomości ze szkoły potrzebne są do zbudowania swojej kariery. Jednakże, im więcej wiemy im lepsze są te podstawy, tym oczywiście lepiej.
Dobra baza edukacyjna pomoże nam otworzyć liczne drzwi. Jeżeli zaś uznamy, że dziś nie warto się uczyć, to właśnie za kilka lat może się okazać, że tych drzwi nie ma jak otworzyć po prostu.

Pozostałe artykuły o szkole i edukacji: