W oczekiwaniu na Gears of War 3

W oczekiwaniu na Gears of War 3
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W oczekiwaniu na Gears of War 3
Przed nami długo oczekiwana premiera na konsoli Xbox 360 trzeciej odsłony popularnej serii gier taktycznych third person shooter opowiadających o konflikcie ludzi z rasą Locustów na planecie Sera. Ponownie jak w przypadku poprzednich części, twórcami gry jest studio Epic Games.

Po zniszczeniu i zatopieniu miasta Jacinto, ukazanemu w poprzedniej części rasa ludzka nadal prowadzi walkę z przeważającymi siłami przeciwnika. Tym razem do pokonania mamy zupełnie nowych wrogów, jak choćby olbrzymi stwór, posiadający bardzo niebezpieczne macki. Fabuła gry opiera się na podróży Marcusa Fenixa i Dominica Santiago wraz z innymi żołnierzami w celu odnalezienia ojca Marcusa, gdyż najprawdopodobniej posiada on wiedzę niezbędną do pokonania wroga.

Rozgrywka odbywa się w trybie solowym lub kooperacyjnym, gdzie może uczestniczyć do czterech graczy, co jest progresem w stosunku do poprzedniej części, gdy grać mogło razem ze sobą ledwie dwóch graczy.

Oczywiście nie mogło zabraknąć trybu wieloosobowego. Ciekawą innowacją jest tryb Beast Mode, gdzie możemy wcielić się w Locusta i atakować ludzi. Dodana została nowa mapa – Trenches, gdzie potyczka odbywa się w czasie burzy piaskowej.

W tej części gry otrzymamy dostęp do klasycznej wersji, słynnego karabinu Lancer. Będzie ona wyposażona w kilka modyfikacji. Oprócz tego na nasz arsenał składają się: Retro Lancer, Bayonet Charge, Sawed-off Shotgun, ciężki karabin snajperski One Shot, Incendinary Grenade, Digger Launcher. Bez wątpienia będzie to jeden z największych hitów tego roku.

Pozostałe artykuły o szkole i edukacji: