Szybki Internet dla wszystkich

Szybki Internet dla wszystkich
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kolejne państwa Unii Europejskiej zmagają się z problemem rosnącego zadłużenia a sprawa corazflaga_unii bardziej się komplikuje. Władze Unii jednak planują kolejne wydatki, które mogą kojarzyć się z państwem socjalnym. Tym razem rusza nowa kampania pod tytułem: „Szybki Internet dla każdego obywatela”!

Komisja Europejska wyda ponad 9 mld euro na rozbudowę infrastruktury potrzebnej do realizacji tego przedsięwzięcia. Docelowo każdy obywatel Unii powinien mieć możliwość skorzystania z Internetu o prędkości nie mniejszej niż 30 Mb/s. Dodatkowo ponad połowa z tych gospodarstw domowych mogłaby sobie podłączyć Internet o prędkości 100 Mb/s. Cały projekt ma być zrealizowany do 2020 roku. Wspomniane wyżej środki mają być przeznaczone przede wszystkim na rozbudowę infrastruktury, przygotowanie odpowiedniej dokumentacji itp.

Dostęp do Internetu jest na pewno rzeczą ważną jednak można sobie zadać pytanie czy w tym momencie najważniejsza jest ta kwestia. Unia ma spore problemy do rozwiązania, które wyglądają na dużo bardziej skomplikowane i pilne. W obecnej sytuacji może ona w ogóle nie dotrwać do wspomnianego 2020 r. Poza tym można zadać sobie pytanie czy takie właśnie projekty nie leżą u podstaw problemów całej Unii. Duże projekty, na które potrzebne są duże pieniądze, które mają zaspokajać potrzeby obywateli przypominają państwo socjalne.

Pozostałe artykuły o szkole i edukacji: