Oracle musi płacić

Oracle musi płacić
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Firma Oracle to potężny gracz na światowym rynku, którego głównym targetem są przedsiębiorstwa. Obecnie jednak ma małe kłopoty, ponieważ musi zapłacić 199,5 mln dolarów kary. Co ciekawsze kwota ta została ustalona w wyniku ugody. Nie ma, więc wątpliwości co do zasadności wyroku.

Cały problem firmy wiąże się z byłym pracownikiem firmy, który postanowił w imieniu Stanów Zjednoczonych pozwać firmę ze względu na nieścisłosci jakie w niej powstały. Można pomyśleć, że mamy do czynienia z prawdziwym patriotą. Być może tak jest jednak trudno nie wspomnieć o fakcie, że 40 milionów z całej kwoty powędruje wprost do rąk Paula Frascell’a bo tak nazywa się ten osobnik.

W pozwie oskarżono Oracle, że nie wywiązywało się z umowy Multiple Award Schedule, do której zobowiązał się w 1998 roku. Firma nie zamierzała się jednak z umowy wywiązać. Z pełną świadomością okłamywała ona GSA (bo z tym podmiotem umowa została zawarta), na temat praktyk sprzedażowych i rabatów. Ponadto dostarczała niekompletne informacje dotyczące wyżej wspomnianych rabatów i praktyk sprzedażowych. Oracle twierdzi, że oskarżenia są bezpodstawne. Dziwi jednak w takim przypadku to, że zgodzili się bez procesu zapłacić taką kwotę. Być może nie byli pewni zwycięstwa w sądzie.

Pozostałe artykuły o szkole i edukacji: