Nowe Wii U

Nowe Wii U
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Nowe Wii U
Na targach E3 została przedstawiona nowa konsola ze stajni Nintendo. Jest to marka, która niewątpliwie jest jedną z bardziej poważanych w branży a kultowe gry i konsole, które zostały przez nią wydane do dzisiaj są uwielbiane przez miliony. Jednak ostatnia próba wejścia na rynek konsol była umiarkowanie udana. O ile wcześniej głównym konkurentem Nintendo było Sony (i może SEGA) to obecnie Microsoft zgarnął znaczną część tortu. Czym odpowie Nintendo??

W serwisie youtube można znaleźć filmiki z tym urządzeniem z targów E3. Pierwsze co rzuca się to nowy kontroler, który wyróżnia się znacząco na tle konkurencji. Ostatnia próba Nintendo z kontrolerem ruchu została ciepło przyjęta przez graczy jednak dość szybko została skopiowana przez konkurencję. Microsoft poszedł nawet o krok dalej i jego Kinect pozwala na obsługę gier samymi ruchami ciała, bez żadnego kontrolera. Tym razem kontroler przypomina bardziej niezależną konsolę taką jak np. PSP. Zdjęcie poniżej:
WII U

NOWY KONTROLER WII U

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość kontynuowania grania na kontrolerze gdy ktoś inny będzie chciał użyć telewizora w innym celu. Szybki przenosimy obraz na kontroler i kontynuujemy grę. Nie ma walk o telewizor, wszyscy są zadowoleni. Jednak poznać pełnie możliwości dobrze jest obejrzeć wspomniane filmiki. Naprawdę robią wrażenie. Jeżeli Nintendo nie popełni znowu błędu w postaci niedostatecznego wyposażenia konsoli w moc obliczeniową to może odnieść prawdziwy sukces. Pozostaje jeszcze kwestia gier. Jednak Nintendo mając w swoich rękach takie potęgi jak Zelda czy Mario może raczej spać spokojnie.

Pozostałe artykuły o szkole i edukacji: