Najbardziej zawirusowane serwerownie świata

Najbardziej zawirusowane serwerownie świata
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

Najbardziej zawirusowane serwerownie świata

Jest takie bardzo stare powiedzenie, że przez ogień odradza się wszystko w naturze. Ostatnio można było zauważyć działanie tej starem maksymy u jednego z najbardziej znanych na Ukrainie firm oferujących hosting. Serwerownie firmy spłonęła po tym, gdy postanowili wybielić się z zarzutu współpracy z internetowymi przestępcami. Serwery należące do firmy Hosting.ua zlokalizowane były w miejscowości Odessa. Było to miejsce od kilku lat należące do czołówki w kategorii miejsc skąd wypływają szkodliwe oprogramowania.

W sporządzonym rankingu firma zajęła 4 miejsce pod względem ilości rozsyłanych spamów i innych niezbyt przyjemnych rzeczy związanych z używaniem Internetu. Pod naciskiem głownie organów ścigania, ale także innych firm serwerowych postanowili kilka miesięcy temu podjąć akcje oczyszczanie dysków. Przeprowadzona akcja przyniosła bardzo wymierne efekty i firma zdecydowanie się podniosła w rankingach, niespełna 300 witryn jeszcze tylko zaśmiecało Internet rozsyłając różne śmieci.

Dziekujemy za chwile spedzone na naszej stronie. Jesli masz pomysly co lub jak mozemy ulepszyc prosimy o kontakt. G50 to blog o sprzęcie komputerowym, oprogramowaniu i Internecie. IT, Komputery i Internet to bardzo szybko rozwijające się dziedziny wiedzy. Codziennie ukazują się nowości dotyczące sprzętu czy oprogramowania. Codziennie pojawiają się nowe strony Internetowe: społecznościowe, finansowe czy newsowe. Czytaj nasz serwis aby być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami. Serwis powstał z Inicjatywy uznanych Poznańskich firm, takich jak profesjonalne centrum Fitness, firma Administrująca nieruchomościami oraz Ogólnopolska hurtownia isntalacyjna. Całość tworzenia serwisu koordynuje Poznańska Agencja Interaktywna. Serwis powstał aby przybliżyć Interanutom zagadnienia związane z komputerami, Internetem oraz zaprezentować inne ciekawe artykuły. Firmy tworzące ten serwis chcą podzielić się wiedzą, którą wypracowały podczas wielu lat działalności na Poznańskim rynku biznesowym.
Możemy zaproponować rownież coś dla twórców stron WWW – interesujący serwis, który przypadnie do gustu nie tylko początkującym webmasterom.
Serwis g50.pl poświęcony jest również procesowi tworzenia stron WWW. Znajdziecie tu praktyczne porady na temat tworzenia stron w języku HTML, Java Script, PHP, CSS. Nie zabrakło tu również też przydatnych programów dla webmasterów obejmujących m.in. fora, chaty, artykuły.

Jak wynika z raportu organizacji Interactive Advertising Bureau Polska (skupia firmy działające w branży internetowej) w Polsce w okresie od grudnia 2004 do grudnia 2005 przybyło pół miliona nowych internautów. Użytkownicy Internetu w 2006 roku to prawie 10 mln Polaków, pod koniec roku 2009 liczba ta urosła do ponad 15 milionów ludzi. Internet jest najszybciej rozwijającym się medium na świecie. W 2006 roku prestiżowy tygodnik TIME przyznał tytuł człowieka roku każdemu użytkownikowi sieci. Można śmiało stwierdzić, że rok 2006 jest początkiem drugiego boomu internetowego. Co więcej, istnieją przesłanki pozwalające stwierdzić, że wzrost znaczenia Internetu jest długofalowy i, mimo kryzysu finansowego, oparty na solidnych podstawach.

Pozostałe artykuły o szkole i edukacji: