Komisja Nadzoru Finansowego Pożyczka gotówkowa – Zadłużenie

Komisja Nadzoru Finansowego Pożyczka gotówkowa – Zadłużenie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Komisja Nadzoru Finansowego Pożyczka gotówkowa – Zadłużenie

Rynek finansowy także musi podlegać kontroli. W tym celu powołano organ, który zajmuje się właśnie kontrolowaniem rynku finansowego. Jest to Komisja Nadzoru Finansowego. Jest to organ administracji państwowej, który został powołany do życia ustawą z dnia 21 lipca 2006. Jest to ustawa, która poświęcona została nadzorowi nad rynkami finansowymi.

Osobą, która sprawuje bezpośrednią kontrolę nad Komisją Nadzoru Finansowego jest Prezes Rady Ministrów. Komisję Nadzoru Finansowego tworzą przewodniczący (obecnie jest Andrzej Jakubiak), zastępcy (jest ich dwóch) oraz czterech członków zwykłych. Aby powołani zostali zastępcy przewodniczący Komisji musi złożyć w tym celu wniosek do Prezesa Rady Ministrów. W skład zwykłych członków Komisji wchodzą minister finansów (nie musi być osobiście, może to być wydelegowana przez niego osoba), minister pracy i polityki społecznej (lub osoba, którą wydelegował), Prezes Narodowego Banku Polskiego (bądź osoba, którą wydelegował do Komisji) oraz osoba, która reprezentuje prezydenta. Komisja Nadzoru Finansowego ma do zrealizowania szereg zadań.

Należy do nich nadzór nad właściwym działaniem rynku finansowego. Komisja musi być wyczulona na wszelkie pojawiające się nieprawidłowości. Znaczącym zadaniem komisji jest także współtworzenie ustaw, które regulują funkcjonowanie rynku finansowego.

Pozostałe artykuły o szkole i edukacji: