Gablota na sztandar – Zabrze

Gablota na sztandar – Zabrze
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

Bezpośrednie wieszanie sztandaru na ścianie nie jest dobrym pomysłem. Będzie w takim miejscu narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych czy wszędobylski kurz, co może doprowadzić do jego zniszczenia. O wiele lepszym rozwiązaniem jest funkcjonalna gablota na sztandar, która z pewnością ochroni go przed wymienionymi szkodliwymi czynnikami.

Gablota na sztandar jest produkowana z wielu materiałów, takich jak np. aluminium. Gablota aluminiowa składa się z dopasowanych do siebie profili odpowiedniej długości. Jest ona wyposażona w przeszklone drzwiczki nawet o czterech skrzydłach, które umożliwiają łatwy dostęp do umieszczonego w niej sztandaru. Drzwiczki mogą być uchylne, ale często stosuje się wygodniejsze przesuwne, mogą być również wyposażone w wytrzymały na próby nieuprawnionego otwarcia zamek patentowy.
Gablota na sztandar to zazwyczaj typowa płaska skrzynia, którą wiesza się na ścianie, ale na rynku są także dostępne jej wersje stojące. Są oszklone ze wszystkich stron co umożliwia swobodne podziwianie zawieszonego w nich sztandaru. Jest to powszechnie spotykane rozwiązanie w wielu muzeach, gdzie eksponuje się w ten sposób historyczne flagi i inne symbole państwowe. Gablota na sztandar stojąca wyposażona jest zazwyczaj w specjalne słupki mocujące ją na stałe do podłoża.

Pozostałe artykuły o szkole i edukacji: