Dlaczego angielski jest popularny?

Dlaczego angielski jest popularny?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dlaczego cały świat uczy się języka angielskiego? To pytanie z jednej strony bardzo łatwe, aczkolwiek z drugiej strony nie do końca proste i intuicyjne do wyjaśnienia, ponieważ czynników kształtujących tę sytuację jest na prawdę wiele. To, że słówka angielskie są najpopularniejsze to nie ma wątpliwości, ale jakie są tego powody? Co sprawia, że to właśnie ten język opanował świat i każda osoba, chcąca swobodnie poruszać się pomiędzy różnymi krajami, musi opanować właśnie język angielski?
Gospodarcze aspekty

Jak ogólnie wiadomo, gospodarka USA jest największa na świecie, natomiast Wielka Brytania, Australia oraz Nowa Zelandia są także świetnie prosperującymi regionami, stąd w biznesie zdecydowanie prym wiedzie ten język. Biznesowe słówka angielskie można odnaleźć w wielu książkach, dlatego jeżeli ktoś chce się poduczyć to nie ma najmniejszego problemu. Warto zainteresować się też programem do nauki słówek, więc można uczyć się standardowo albo multimedialnie, wszystko zależy od nas. Przejdźmy teraz jednak do kolejnych aspektów.
Sportowe aspekty

Sport, czyli jeden z najbardziej niedocenianych aspektów popularności tego języka angielskiego. Jeżeli chodzi o piłkę nożną to zdecydowanie prym wiedzie angielska Premier League, najlepsza liga świata. Mamy także hokej, czyli amerykański NHL, koszykówkę jako NBA. Widać więc wyraźnie, że w tych wielce popularnych dyscyplinach, najlepsze ligi światowe są właśnie w krajach anglojęzycznych. Właśnie dlatego słówka angielskie są najpopularniejszymi, jeżeli mowa o językach obcych. W tych krajach grają przecież najlepsi zawodnicy, sponsorują ich największe biznesy, a transmisje z meczów są puszczane na całym świecie. Nie tylko amerykanie pasjonują się finałami NBA czy Super Bowl. Cały świat wstrzymuje oddech, żeby śledzić te wydarzenia. Często też rezygnujemy ze słuchania polskich komentatorów, którzy nie są w stanie w pełni oddać emocji na stadionach. Włączamy więc opcję komentarza oryginalnego, dzięki czemu możemy słuchać w pełni wartościowych opinii, merytorycznie o wiele bardziej cennych.

Znajomość języka angielskiego nie jest więc potrzebna wyłącznie do celów biznesowych. Jeżeli chcemy cieszyć się w pełni naszymi ulubionymi dyscyplinami sportowymi, to musimy znać ten język. W innym przypadku, jesteśmy skazani na lepsze lub gorsze tłumaczenia osób, które niekoniecznie mogą znać się na komentowanej przez nich materii. Znajomość języka angielskiego daje więc nam pewną niezależność i znacznie szerszy dostęp do wielu form rozrywki.

Pozostałe artykuły o szkole i edukacji: