Czym jest spam?

Czym jest spam?
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

Czym jest spam?

Spam, w dzisiejszych czasach jest już praktycznie nieodłączną częścią naszego życia. Dostawcy Internetu, portal oraz wiele innych firm walczy ze spamem, jednak często mimo wszystko trafia ona do naszych skrzynek. Zazwyczaj kasujemy go bez czytania i to jest słuszne zachowanie, czasem jednak może on być źródłem informacji o sytuacji gospodarczej świata. Jak to możliwe?

W opracowaniu stworzonym przez Marie Namiestnikowa z firmy Kaspersky, informacje oraz tytuły wysyłanych wiadomości spamowych ściśle oddają sytuację gospodarczą oraz panujące trendy. Żeby poznać dokładnie i zrozumieć, o co chodzi w tej analizie musimy dowiedzieć się dokładnie, co to jest spam. Wiele lat Internetu pozwoliło wypracować definicję spamu ,która bezbłędnie oddaje sedno i brzmi ona. Spam to masowo rozsyłana korespondencja, korespondencja niechciana i anonimowa, wysyłana oczywiście jako e-mail i powyższe warunki odnoszą się do odbiorcy. Spam jest tak potężnym narzędziem promocyjnym, że halerzy próbują za wszelką cenę złamać dostęp do naszego komputera i dostać się do listy kontaktowej naszej poczty.

Dziekujemy za chwile spedzone na naszej stronie. Jesli masz pomysly co lub jak mozemy ulepszyc prosimy o kontakt. G50 to blog o sprzęcie komputerowym, oprogramowaniu i Internecie. IT, Komputery i Internet to bardzo szybko rozwijające się dziedziny wiedzy. Codziennie ukazują się nowości dotyczące sprzętu czy oprogramowania. Codziennie pojawiają się nowe strony Internetowe: społecznościowe, finansowe czy newsowe. Czytaj nasz serwis aby być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami. Serwis powstał z Inicjatywy uznanych Poznańskich firm, takich jak profesjonalne centrum Fitness, firma Administrująca nieruchomościami oraz Ogólnopolska hurtownia isntalacyjna. Całość tworzenia serwisu koordynuje Poznańska Agencja Interaktywna. Serwis powstał aby przybliżyć Interanutom zagadnienia związane z komputerami, Internetem oraz zaprezentować inne ciekawe artykuły. Firmy tworzące ten serwis chcą podzielić się wiedzą, którą wypracowały podczas wielu lat działalności na Poznańskim rynku biznesowym.
Możemy zaproponować rownież coś dla twórców stron WWW – interesujący serwis, który przypadnie do gustu nie tylko początkującym webmasterom.
Serwis g50.pl poświęcony jest również procesowi tworzenia stron WWW. Znajdziecie tu praktyczne porady na temat tworzenia stron w języku HTML, Java Script, PHP, CSS. Nie zabrakło tu również też przydatnych programów dla webmasterów obejmujących m.in. fora, chaty, artykuły.

Jak wynika z raportu organizacji Interactive Advertising Bureau Polska (skupia firmy działające w branży internetowej) w Polsce w okresie od grudnia 2004 do grudnia 2005 przybyło pół miliona nowych internautów. Użytkownicy Internetu w 2006 roku to prawie 10 mln Polaków, pod koniec roku 2009 liczba ta urosła do ponad 15 milionów ludzi. Internet jest najszybciej rozwijającym się medium na świecie. W 2006 roku prestiżowy tygodnik TIME przyznał tytuł człowieka roku każdemu użytkownikowi sieci. Można śmiało stwierdzić, że rok 2006 jest początkiem drugiego boomu internetowego. Co więcej, istnieją przesłanki pozwalające stwierdzić, że wzrost znaczenia Internetu jest długofalowy i, mimo kryzysu finansowego, oparty na solidnych podstawach

Pozostałe artykuły o szkole i edukacji: