Co powoduje, że spam jest tak popularny?

Co powoduje, że spam jest tak popularny?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Oczywiście jest tylko jeden powód wpływający na popularność spamu, chęć zysku spamerów. Spowodowane jest to popularną forma zarabianie w Internecie, jaką są programy partnerskie. Tak więc spamerzy rozsyłają tysiące maili w nadziei że ktoś z odbiorców jego listu zakupi reklamowany produkt i dzięki temu zarobi on pieniądze. Zazwyczaj jest to niezgodne z założeniami większości programów afiliacyjnych i jest to traktowane jako metoda zakazana. Co prawda rzadko jest tak ze towary są sprzedawane bezpośrednio przez wytwórcę, ale metody spamerskie uradzają bezpośrednio w jego dobre imię.

O ile w interesie wytwórcy towaru lub oprogramowania spamerzy nie są zbyt dobrzy o tyle już dla pośredników są często podstawowym źródłem dochodu ze sprzedaży towarów. Spam możemy traktować również jako wskaźnik globalnej gospodarki, wiadomo ze niechciane maila nie mogą być podstawą, jakiejś wnikliwej analizy sytuacji ekonomicznej, ale mogą sporo na ten temat powiedzieć. Spokojnie możemy wyczytać ogólnie panujący na rynkach trend, to znaczy czy jest spadkowy czy wzrostowy.

Dziekujemy za chwile spedzone na naszej stronie. Jesli masz pomysly co lub jak mozemy ulepszyc prosimy o kontakt. G50 to blog o sprzęcie komputerowym, oprogramowaniu i Internecie. IT, Komputery i Internet to bardzo szybko rozwijające się dziedziny wiedzy. Codziennie ukazują się nowości dotyczące sprzętu czy oprogramowania. Codziennie pojawiają się nowe strony Internetowe: społecznościowe, finansowe czy newsowe. Czytaj nasz serwis aby być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami. Serwis powstał z Inicjatywy uznanych Poznańskich firm, takich jak profesjonalne centrum Fitness, firma Administrująca nieruchomościami oraz Ogólnopolska hurtownia isntalacyjna. Całość tworzenia serwisu koordynuje Poznańska Agencja Interaktywna. Serwis powstał aby przybliżyć Interanutom zagadnienia związane z komputerami, Internetem oraz zaprezentować inne ciekawe artykuły. Firmy tworzące ten serwis chcą podzielić się wiedzą, którą wypracowały podczas wielu lat działalności na Poznańskim rynku biznesowym.
Możemy zaproponować rownież coś dla twórców stron WWW – interesujący serwis, który przypadnie do gustu nie tylko początkującym webmasterom.
Serwis g50.pl poświęcony jest również procesowi tworzenia stron WWW. Znajdziecie tu praktyczne porady na temat tworzenia stron w języku HTML, Java Script, PHP, CSS. Nie zabrakło tu również też przydatnych programów dla webmasterów obejmujących m.in. fora, chaty, artykuły.

Jak wynika z raportu organizacji Interactive Advertising Bureau Polska (skupia firmy działające w branży internetowej) w Polsce w okresie od grudnia 2004 do grudnia 2005 przybyło pół miliona nowych internautów. Użytkownicy Internetu w 2006 roku to prawie 10 mln Polaków, pod koniec roku 2009 liczba ta urosła do ponad 15 milionów ludzi. Internet jest najszybciej rozwijającym się medium na świecie. W 2006 roku prestiżowy tygodnik TIME przyznał tytuł człowieka roku każdemu użytkownikowi sieci. Można śmiało stwierdzić, że rok 2006 jest początkiem drugiego boomu internetowego. Co więcej, istnieją przesłanki pozwalające stwierdzić, że wzrost znaczenia Internetu jest długofalowy i, mimo kryzysu finansowego, oparty na solidnych podstawach.

Pozostałe artykuły o szkole i edukacji: