Akcje IBM w górę

Akcje IBM w górę
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Akcje IBM w górę

10 miliardów dolarów to kwota, która robi wrażenie praktycznie w każdej branży. Warren Buffet właśnie tyle ibmpostanowił wydać na akcje IBM. Inwestorzy już teraz zastanawiają się dlaczego wybór padł akurat na tę spółkę.

Warren Buffet to jeden z najbardziej znanych inwestorów na świecie i jednocześnie trzeci najbogatszy człowiek na świecie. Gdy postanawia on w coś zainwestować można się spodziewać, że dana firma będzie w przyszłości w dobrej kondycji. 10 miliardów to równowartość 5% całości akcji wydanych przez korporację z Armonk.

IBM z ponad stuletnią tradycją dobrze trzyma się na rynku niezależnie od wszystkich zawirowań w branży. Inwestycje w akcje tej firmy zawsze były dość pewne. Jednak gdy ktoś taki jak Warren Buffet inwestuje swoje pieniądze trzeba się sytuacji przyjrzeć trochę bliżej. Z jednej strony można się spodziewać, że przed IBM złote czasy skoro inwestor tego pokroju zdecydował się ulokować tam swoje pieniądze. Z drugiej może to być zwykła spekulacja. Kupując tak dużą ilość akcji może on wiedzieć, że spowoduje to wzrost cen oraz większy popyt na akcje IBM. Gdy cena zostanie wywindowana pozbędzie się swoich udziałów i zarobi sporo pieniędzy. Jak będzie w rzeczywistości przekonamy się za jakiś czas. Na razie o wszystkim wie jedynie Warren Buffet.

Pozostałe artykuły o szkole i edukacji: